olejek na ból pleców

Olejek na ból pleców

Ból pleców to powszechna dolegliwość, na którą cierpi coraz więcej osób. Przyczyn bólu odczuwanego wzdłuż całych pleców lub tylko w odcinku lędźwiowym kręgosłupa jest wiele. Ból może być spowodowany nieprawidłową pozycją podczas snu, spaniem na zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu, schorzeniami kręgosłupa lub urazami. Do innych przyczyn bólu pleców zalicza się siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz nieprawidłową postawę ciała. Szukając środka, który skutecznie uśmierzy ból pleców powinniśmy pamiętać o tym, że tak naprawdę leczymy skutek, a nie przyczynę dolegliwości i środek przeciwbólowy powinien być traktowany wyłącznie w kategoriach rozwiązania doraźnego.

Czy olejek konopny działa na ból pleców? Jak go stosować, żeby uzyskać najlepsze rezultaty? Gdzie szukać dobrego ekstraktu CBD?

Olejek na ból pleców a CBD

Kannabinoidy bardzo często nazywane są naturalnymi środkami przeciwzapalnymi. Stosowane w dolegliwościach bólowych spowodowanych zmianami chorobowymi lub urazami zapobiegają zapaleniom stawów i mięśni, dzięki czemu pozwalają szybciej uporać się z dolegliwością. Co bardzo ważne, kannabinoidy zawarte w olejku na ból pleców posiadają potwierdzone klinicznie właściwości przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. To sprawia, że nie tylko skutecznie redukują ból i zapobiegają zapaleniu stawów i mięśni, ale równie redukują dyskomfort powstający w bolesnym miejscu w wyniku obrzęku.

Stosowanie olejku na ból pleców

Olejek CBD z konopi siewnych mogą być stosowane w zmienionym chorobowo miejscu bezpośrednio na skórę. W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych spowodowanych bólami pleców lub reumatoidalnym zapaleniem stawów olejek należy wcierać bezpośrednio w źródło bólu. Co sprawia, że to działa? Zawarte w olejku konopnym substancje aktywują receptory zmniejszające wrażliwość na ból (receptor serotoninowy 1A, receptor glicyny, receptor kapsaicyny). Olejek możemy również aplikować ogólnoustrojowo poprzez zakraplanie doustne lub dodawanie do jedzenia. W przypadku dodawania oleju konopnego do jedzenia należy pamiętać o tym, że podczas obróbki termicznej traci większość swoich właściwości. Dlatego poleca się go do dań serwowanych na zimno.

Gdzie kupić olejek na ból pleców?

Decydując się na terapeutyczne wykorzystywanie olejku konopnego warto zadbać o to, żeby na zmienione chorobowo miejsce aplikować wyrób najwyższej jakości. Takim olejkiem na ból pleców jest olejek możliwie najbogatszy w fitosubstancje, jaki uzyskujemy w wyniku ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla CO2. Ekstrakcja nadkrytycznym dwutlenkiem węgla CO2 pozwala uzyskać wyrób charakteryzujący się bardzo bogatym składem, za którym idą szerokie właściwości terapeutyczne. Jedną z marek stosujących nadkrytyczny dwutlenek węgla w produkcji oleju konopnego jest ProHemp. Wszystkich klientów zainteresowanych olejkiem na ból pleców oraz inne dolegliwości zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Klub rabatowy

Zapisz się do klubu rabatowego aby otrzymywać ekstra rabaty.

Gratulujemy! Poprawnie zapisałeś się do klubu rabatowego!

There was an error while trying to send your request. Please try again.

na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu przedstawienia rabatówn