olejek konopny a cukrzyca

Olejek konopny a cukrzyca

Mianem cukrzycy określa się przewlekłą chorobę metaboliczną, która wynika z zaburzonego wydzielania lub działania hormonu produkowanego przez trzustkę, insuliny. Jakie są przyczyny cukrzycy? Czy olejek konopny może pomóc w leczeniu dolegliwości powodowanych przez tę chorobę?

Cukrzyca typu II, na którą cierpi od 80 do 90% wszystkich diabetyków na świecie nie daje żadnych niepokojących objawów początkowych. Objawy choroby nierzadko dają o sobie znać dopiero po paru latach od zachorowania, dlatego osobom należącym do grupy ryzyka poleca się częste badania profilaktyczne oraz obserwację sygnałów wysyłanych przez organizm. Najważniejszym objawem cukrzycy jest wysoki poziom glukozy we krwi. Nie jesteśmy go w stanie zaobserwować gołym okiem, a nawyku regularnego wykonywania pomiaru glukozy we krwi raczej nie mamy, chyba że już zdiagnozowano u nas chorobę. Dlatego warto zawracać uwagę na poniże objawy.

Objawy cukrzycy

Do najpopularniejszych objawów cukrzycy, które jesteśmy w stanie zaobserwować „wsłuchując” się w nasz organizm należą:

 • odczuwanie dużego pragnienia,
 • częste oddawanie moczu,
 • spory apetyt i towarzysząca mu utrata wagi,
 • ogólne osłabienie organizmu,
 • senność,
 • problemy z ostrością widzenia – zamazane lub podwójne widzenie.

W przypadku cukrzycy typu II nazywanej również insulinoniezależną do powyższych objawów należy jeszcze dodać:

 • drażliwość,
 • tendencje do powstawania siniaków,
 • trudności z gojeniem się ran,
 • nawracające zapalenie skóry, dziąseł lub nawracające zapalenie pęcherza moczowego,
 • problemy z suchą skórą,
 • świąd skóry,
 • mrowienie lub przejściowa utrata czucia w stopach.

Olejek konopny a cukrzyca – właściwości

Badania dowiodły, że regularna suplementacja olejku konopnego w diecie obniża ryzyko wystąpienia otyłości oaz cukrzycy. Badania przeprowadzone na grupie 4657 mężczyzn pozwoliły zaobserwować pewną zależność. Wszyscy mężczyźni, którzy regularnie przyjmowali olejek konopny mieli niższe stężenie glukozy we krwi (nawet o 15% niż w przypadku mężczyzn nie stosujących olejku) i insuliny. Mniejszy był również obwód ich talii oraz niższe BMI. Wszystkie wymienione powyżej czynniki są pośrednio lub bezpośrednio związane z występowaniem cukrzycy, dlatego można z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że olejek konopny z konopi siewnych zapobiega, a przyjemniej zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę.

W przypadku osób chorych regularne przyjmowanie olejku konopnego ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. Stosowany miejscowo jako preparat do aplikacji zewnętrznej olejek CBD łagodzi również towarzyszące cukrzycy typu II objawy skórne, w postaci suchej skóry, nawracającego zapalenia skóry i świądu.

Olejek konopny PROHEMP dla diabetyka

Wybierając olejek konopny dla diabetyka warto zwrócić uwagę na jakość oferowanego wyrobu. Ekstrakty konopne ProHemp powstają na bazie konopi siewnych metodą ekstrakcji nadkrytycznej CO2. Ekstrakcja nadkrytyczna pozwala zachować wszystkie właściwości prozdrowotne ekstraktu, jednocześnie neutralizując działanie kannabinoidu THC. Oleje konopne ProHemp są zdrowe i całkowicie pozbawione właściwości uzależniających. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Klub rabatowy

Zapisz się do klubu rabatowego aby otrzymywać ekstra rabaty.

Gratulujemy! Poprawnie zapisałeś się do klubu rabatowego!

There was an error while trying to send your request. Please try again.

na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu przedstawienia rabatówn